strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Stypendia Starosty po raz siódmy
27 września 2018 roku

Stypendia Starosty po raz siódmy

Siódmy rok z rzędu Starosta Ostrowski wręczył uczniom szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego stypendia im. ks. Jana Kompałły. Nagrody pieniężne odebrało 50 najzdolniejszych młodych ludzi.

Uroczystość stypendialna odbyła się w 26 września 2018 roku tradycyjnie w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, ponieważ ks. Jan Kompałła, który od samego początku patronuje powiatowym stypendiom był jednym z założycieli szkoły. Wyjątkowość tego historycznego miejsca została podkreślona w przemówieniu Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego w kontekście tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

zdjecie

- „Przy tej okazji warto wspomnieć absolwentów tej szkoły, którzy stąd wychodzili w Polskę, aby walczyć o niepodległość. Można wymienić wielu, jak choćby porucznika Władysława Wawrzyniaka czy gen. Kazimierza Glabisza. Walczyli o wolność, którą możemy się dziś cieszyć, choć należy pamiętać, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Do tegorocznego stypendium dołączam zatem szczególny prezent: „Wspomnienia z Kulturkampftu” ks. Walentego Śmigielskiego, który swoją działalnością starał się podtrzymywać tożsamość narodową w okresie zaborów, a ten obowiązek mamy nadzieję przejmą po nas kolejne pokolenia” – powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

zdjecie

W jubileuszowe obchody wpisał się program artystyczny stypendialnej gali. Uroczystość rozpoczął Łukasz Kryjom niegdyś uczeń, a obecnie nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, który wykonał na fortepianie Largo es-dur Fryderyka Chopina. Natomiast na zakończenie uroczystości wystąpił Chór IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim pod dyrekcją Renaty Pacyny.

Podczas tegorocznej edycji stypendium w wysokości 1.500 zł (drugi rok w tej kwocie) przyznano 37 uczennicom i 13 uczniom. Wnioski opiniowała 3 osobowa komisja w składzie: Andrzej Leraczyk – Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego, Katarzyna Spiżak Przewodnicząca Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Powiatu Ostrowskiego oraz Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk jako Przewodniczący komisji opiniującej wnioski o Stypendium Starosty Ostrowskiego.

- „Przyznano 50 stypendiów, w tym po 4 najlepszych uczniów w każdej z 10 szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski oraz 10 stypendiów za szczególne osiągnięcia np. sportowe lub artystyczne uczniów szkół i wychowanków placówek takich jak Młodzieżowy Dom Kultury” – wyjaśnił Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk.

zdjecie

Warto dodać, że stypendystami są nie tylko mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego. 17 stypendystów pochodzi z Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a 20 z pozostałych gmin Powiatu Ostrowskiego. Pozostali wyróżnieni uczniowie to mieszkańcy powiatu pleszewskiego (4 osoby), krotoszyńskiego (3 osoby), ostrzeszowskiego (3 osoby), jarocińskiego (1 osoba) i kępińskiego (1 osoba), a także 2 osoby z innych województw (łódzkie i dolnośląskie).

zdjecie

zdjecie

Okolicznościowe dyplomy młodzieży wręczali: Starosta Ostrowski Paweł Rajski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk. Uroczystość poprowadził Janusz Grzesiak, Dyrektor Biura Promocji i Relacji Społecznych Starostwa Powiatowego.

Poniżej przedstawiamy sylwetki tegorocznych laureatów Stypendium Starosty Ostrowskiego im. ks. Jana Kompałły dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych:

 

Uczniowie Zespołu Szkół Transportowo – Elektrycznych CKU w Ostrowie Wielkopolskim:

Bartłomiej Kędzia – uczeń w zawodzie: technik pojazdów samochodowych ze średnią ocen 5,23. Przejawia zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy. Tę z dziedziny przedmiotów zawodowych zgłębiał m.in. biorąc udział w stażu zawodowym w Anglii. Szczególnie interesuje się językiem angielskim i kulturą brytyjską.  

Szymon Młynarczyk - uczeń w zawodzie: technik pojazdów samochodowych ze średnią ocen 5,23. Wykazuje różnorodne zainteresowania, zarówno przedmiotami zawodowymi, jak i ogólnokształcącymi. Brał udział w wielu konkursach i turniejach. Przejawia także uzdolnienia i zainteresowania artystyczne uczestnicząc w działalności szkolnego zespołu teatralnego.

Hubert Kopras - wyróżnia się pilnością i wytrwałością, uczeń w zawodzie: technik chłodnictwa i klimatyzacji z najwyższą średnią ocen 5,71. Laureat Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Z przedmiotów zawodowych uzyskał oceny celujące. W październiku 2018 roku będzie reprezentował szkołę podczas stażu zawodowego w Niemczech.

Albert Stańczyk - uczeń w zawodzie: technik pojazdów samochodowych z jedną z najwyższych średnich ocen 5,46. Wykazuje szczególne uzdolnienia w dziedzinie przedmiotów zawodowych. Laureat I miejsca w III Szkolnym Konkursie Matematycznym oraz I w Konkursie Wiedzy dla Uczniów Technikum „Matematyka dla Zawodowca”.

Maciej Sokołowski - uczeń w zawodzie: technik mechanik, wyjątkowo utalentowany sportowo. W KS STAL LA Ostrów Wielkopolski trenuje w skok w dal i to z wielkimi sukcesami. Wielki potencjał, po kilkunastu tygodniach od rozpoczęcia treningów osiągnął klasę mistrzowską i zdobył złoty medal w skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

zdjecie

 

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim:

Natalia Świtała – utalentowana wokalnie uczennica kl. III. Laureatka wielu konkursów solowych i chóralnych na arenie międzynarodowej. Wydała dwie autorskie piosenki, a jej utwory zostaną emitowane przez angielskie radio NEAR FM w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Katarzyna Juszczak - Niezwykle utalentowana lingwistka. Posługuje się biegle językiem angielskim i niemieckim. Jest laureatką wielu konkursów szkolnych i pozaszkolnych w obu językach. Największym zeszłorocznym sukcesem był finał ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język”.

Julia Armanowska – osiąga bardzo dobre wyniki w nauce; aktywna w pracy Samorządu Uczniowskiego i szkolnego wolontariatu; koleżeńska i sympatyczna, zawsze chętna do pomocy innym uczniom.

Maria Lamczak – ubiegłoroczna szefowa szkolnego miniprzedsiębiorstwa. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka & GeoGebra. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego” na poziomie szkół ponadgimnazjalnych. Zdobyła również III miejsce w Konkursie z podstaw przedsiębiorczości.

Nikodem Rubelek – ambitny, zdolny, utalentowany, wszechstronny w swoich działaniach. Ze względu na działalność w szkolnej telewizji LO4 TV oraz telewizji Proart, w której prowadził „Wiadomości” na żywo jest już rozpoznawalny nie tylko w szkole. Jego zainteresowania to dziennikarstwo, polityka i kultura.

zdjecie

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych im. E. Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim:

Magdalena Binkowska – należy do grona uczniów, którzy wyjątkowo angażują się w życie szkoły. Ma nienaganną frekwencję i osiąga znakomite wyniki w nauce. Nauczyciele wysoko cenią jej zaangażowanie i chęć do pracy oraz kulturę osobistą. Dziś po raz trzeci odbiera stypendium.

Aleksandra Pinkowska - niezwykle pracowita i ambitna osoba. Realizuje się na wielu płaszczyznach, między innymi: plastycznej, humanistycznej i sportowej; życzliwa w stosunku do rówieśników, chętnie angażuje się w życie szkoły.

Zuzanna Płotek - jest pasjonatką kolejnictwa, znajduje to odzwierciedlenie w celujących ocenach z przedmiotów zawodowych. Z sukcesem łączy naukę z zaangażowaniem w życie klasy i szkoły.

Miłosz Niwa - to młody człowiek z pasją. Osiąga doskonałe wyniki zarówno z przedmiotów humanistycznych, jak i z przedmiotów ścisłych i zawodowych. Jest ogromnie ambitny, pracowity, stawia sobie wysokie cele i konsekwentnie je realizuje.

Weronika Rozwora - uczennica na kierunku „technik geodeta”. Weronika to skromna i pilna uczennica, łączy pasję do sportu z nauką Jej miłością jest kolarstwo torowe. Osiągnęła wiele sukcesów, między innymi: 5. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na torze w Pruszkowie w 2018r.

zdjecie

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim:

Wiktoria Kałużny – uzyskuje bardzo wysokie wyniki w nauce,  ma na koncie 3 miejsce w Wielkopolsce w Ogólnopolskim Konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy” i została finalistką tego konkursu w Warszawie, koordynowała V Maraton Pisania Listów w ramach akcji Amnesty International, podczas którego młodzież napisała aż 1002 listy.

Julia Latajka – Uczestniczka wielu konkursów szkolnych i pozaszkolnych. Zajęła 5 miejsce w Wielkopolsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Walentynkowy wiersz miłosny”. Jest mentorem w programie ogólnopolskim „Zwolnienie z teorii” w ramach którego pomaga zespołom w tworzeniu projektów społecznych. Dzięki także jej zaangażowaniu szkoła zajęła 7 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

Emilia Wewior – wzorowa i sumienna uczennica, uczestniczka wielu konkursów językowych szkolnych i  pozaszkolnych – Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego, Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego, Szkolnego Konkursu Lingwistycznego Supertalent Językowy, jak również Powiatowego Konkursu Geograficznego oraz Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej.

Aleksandra Ryszkowska – uczennica o wysokiej kulturze osobistej, koleżeńska i chętna do pomocy innym,  zajęła 1 miejsce w szkolnym konkursie o Wielkiej Brytanii, została również wyróżniona w konkursie powiatowym o podobnej tematyce. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły współorganizując wiele uroczystości.

Agnieszka Matjasik – niezwykle aktywna i twórcza dbająca o dobry wizerunek szkoły. Łączy w wyjątkowy sposób zainteresowania przedmiotami ścisłymi z uzdolnieniami humanistycznymi. Jest obdarzona niezwykłą wrażliwością artystyczną. Zajmowała czołowe miejsca w konkursach literackich, współtworzy szkolną gazetę „Bez cenzury”.

zdjecie

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach:

Patrycja Gąsiorek - uczennica o specjalności zarządzanie kryzysowe. Wraz ze swoim zespołem znalazła się w ścisłym gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii”. Reprezentantka szkoły w wielu konkursach artystycznych. Angażowała się w projekty szkolne: „Marsz żywych”, „Cyfrowobezpieczni.pl’’. Działa w grupie rekrutacyjnej, harcerstwie i OSP.

Julia Janus - uczennica kierunku zarządzanie kryzysowe. Reprezentuje szkołę w licznych zawodach sportowych. Jest dwukrotną mistrzynią powiatu w rzucie oszczepem, medalistką Mistrzostw Powiatu w sztafecie szwedzkiej, medalistką Mistrzostw Powiatu w sztafecie 4 razy 100m, srebrną medalistką Mistrzostw Wielkopolski LZS Młodzieży Ponadgimnazjalnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Monika Marszałek - uczennica kierunku

zarządzanie kryzysowe. Aktywnie i bezinteresownie pracuje na rzecz szkoły, jest przewodniczącą Rady Internatu. Aktywnie angażuje się w promocję szkoły w środowisku lokalnym. Reprezentuje szkołę w zawodach sportowych osiągając bardzo dobre wyniki.

Julia Marek - uczennica klasy wojskowej. Jej pasją jest śpiew. Uczestniczyła w licznych konkursach muzycznych, jest tegoroczną laureatką „Przeglądu amatorskiej twórczości” w Międzyborzu, „Konkursu pieśni patriotycznej” w Słupcy, „Konkursu piosenki poetyckiej” w III LO w Ostrowie Wlkp. Laureatka IV edycji Konkursu wiedzy z podstaw przedsiębiorczości w PWSZ w Kaliszu.

zdjecie

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim:

Julita Wróbel – uczennica wszechstronnie uzdolniona ze średnią ocen 6,0. Jej wielką  pasją jest działalność charytatywna. W PCK, w ramach „Szlachetnej paczki” oraz w ramach warsztatów terapii zajęciowej „Tęcza” niesie pomoc innym. Jest również członkiem zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice gdzie realizuje swoje zainteresowania artystyczne.

Joanna Stawik – średnia ocen 6,0 a jej główne zainteresowania to matematyka i fizyka. Uczestniczyła w matematycznym konkursie „KOMA” Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w warsztatach z fizyki na Uniwersytecie Poznańskim. Jej wielką pasją jest sport a szczególnie narciarstwo biegowe. Z sukcesami startuje w Biegu Piastów.

Julia Szczepaniak - średnia ocen 5,90. Uczennica o zainteresowaniach biologiczno–chemicznych, a przyszłość wiąże z medycyną. Kocha sport - biega, gra w tenisa, jeździ na rowerze i rolkach a na instagramie prezentuje zasady zdrowego odżywiania się. Julia jest laureatką konkursu „Hejter, Hacker, e-obywatel” zorganizowanego przez Senacki Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Wirtualnym Świecie.

Agnieszka Gierz – średnia ocen 5,88. główne zainteresowania to matematyka i fizyka. Brała udział w Międzynarodowych Warsztatach MASTERCLASSES ON CERN dotyczących badań cząstek elementarnych. Finalistką konkursu matematycznego „KOMA” oraz Stypendystką Uniwersytetu Warszawskiego.

Konrad Biały – średnia ocen 5,0. Jest uczniem wybitnie uzdolnionym muzycznie. Śpiewa, gra na gitarze i na ukulele. Laureat I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Gruzji; I miejsce w XX Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości „Wesoła Pięciolinia” ; finalista XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70.

zdjecie

Uczniowie Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim:

Dorota Andrzejak - uczennica w zawodzie technik usług fryzjerskich. Jest wzorową uczennicą osiągającą bardzo dobre wyniki w nauce. Samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia. W minionym roku szkolnym brała udział w wielu konkursach z różnych dziedzin osiągając wysokie lokaty.

Julia Wojciechowska - uczennica w zawodzie kucharz, w minionym roku szkolnym osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole. Posiada wiele zdolności m.in. artystyczne, sportowe i kulinarne, które wykorzystuje reprezentując szkołę w licznych konkursach i zajmując w nich wysokie lokaty. Wyróżnia się ambicją i wytrwałością w dążeniu do celu.

Natalia Pająk - To wzorowa uczennica o szczególnych umiejętnościach organizacyjnych i wysokim poziomie aktywności na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Z pasją rozwija swoje umiejętności zawodowe. Brała udział w wielu przedsięwzięciach i projektach. W drugiej edycji Techno-Grantów wraz z grupą zdobyła główną nagrodę.

Marta Figas - uczennica kierunku technik przemysłu mody. Poza wysokimi wynikami w nauce przejawia duże umiejętności plastyczne wygrywając wiele konkursów min. zdobyła II miejsce w kategorii rysunek w Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym „Warto zachować w pamięci na zawsze! Małe ojczyzny w literaturze, fotografii i rysunku”.

Natalia Benedykcińska - uczennica w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Od wielu lat trenuje lekkoatletykę i w tej dziedzinie odnosi liczne sukcesy. Do jej szczególnych osiągnięć należy zdobycie w roku 2017 wicemistrzostwa Polski w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

zdjecie

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim:

Julia Banasiak – osoba o niezwykłych muzycznych uzdolnieniach i średniej 6,0. Laureatka I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „F&F” w Poti w Gruzji. Uczestniczka wielu wydarzeń artystycznych na terenie miasta, powiatu oraz w ramach szkolnego chóru.

Kacper Pawlak - niezwykły młody dżentelmen o wyjątkowej kulturze osobistej i ogromnym zaangażowaniu w życie szkoły. Posiadacz średniej 5,91. Należy do Szkolnej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczycach i jak na strażaka przystało, zawsze można na niego liczyć.

Weronika Niszkiewicz - średnia ocen 5,83. Angażuje się w pracę na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego w ramach wolontariatu i zespołu mediatorów rówieśniczych. Uczestnik międzynarodowego projektu Learning Evolution na Litwie, uczestniczyła w warsztatach EuroCamp z wolontariuszami z Hiszpanii i Turcji.

Izabela Zimniak - uczennica ze średnią ocen 5,64 i szerokich zainteresowaniach i uzdolnieniach. Pozwala to na połączenie wiedzy z geografii, biologii i matematyki. językowym i matematycznym. Brała udział w Olimpiadzie Geograficznej uzyskują najwyższy w okręgu wynik za pracę badawczą. Jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego „Parki Narodowe w Polsce”.

Kinga Marciniak - Średnia ocen 5,64. Do jej największych osiągnięć należy I miejsce w Konkursie Ortograficznym o Pióro Starosty Ostrowskiego, I miejsce w X edycji Powiatowego Konkursu Geograficznego oraz zakwalifikowanie się do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej, I miejsce w Wielkopolsce w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej.

zdjecie

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim:

Agnieszka Czaska - uczennica ze średnią ocen 5,40. To przyszły technik ekonomista z dużymi możliwościami i wysokimi ambicjami. Jej pasją są przedmioty ekonomiczne i matematyka, ale również przedmioty humanistyczne i nauka języków obcych. Reprezentowała szkołę w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiadzie Wiedzy o Biznesie i Innowacjach oraz Konkursie Wiedzy o Rachunkowości uzyskując w nich wysokie lokaty.

Patrycja Doruch - uczennica w zawodzie technik ekonomista, ze średnią ocen 5,30. Ambitna i sumienna. Interesują Ją przedmioty ekonomiczno-finansowe,  muzyka i sport. Lubi aktywnie spędzać czas. Chętnie jeździ na rowerze i gra w siatkówkę. Jest wzorem godnym do naśladowania.

Wioletta Kurek - uczennica ze średnią w szkole 5,62; swoje pasje rozwija kształcąc się w zawodzie technik ekonomista. Dwukrotnie uzyskała stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Starosty Ostrowskiego im. Ks. Jana Kompałły. To niewątpliwie uczennica piękna umysłem i duchem.

Katarzyna Parzysz - uczennica w zawodzie technik ekonomista o profilu prawno-policyjnym, ze średnią ocen na poziomie 5,28. Jej pasją są przedmioty prawno-ekonomiczne oraz dziedziny związane ze sferą ochrony środowiska. Swoje zainteresowania rozwijała uczestnicząc w wielu konkursach i olimpiadach z zakresu prawa i ekologii, w których uzyskiwała wysokie lokaty.

 zdjecie

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim:

Wiktoria Műller – uczennica w zawodzie technik procesów graficznych, ze średnią ocen 5,25. Jej największe sukcesy to wyróżnienie w powiatowym konkursie ortograficznym „O pióro Starosty Ostrowskiego”. Jest także finalistką w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Miniprzedsiębiorstwo „Produkcik”.

Jakub Jędrzejewski – łowca nagród i wyróżnień. Finalista INTEL ISEF – konkurs międzynarodowy w Stanach Zjednoczonych; I Nagroda w konkursie naukowym E(x)Plory - etap ogólnopolski; I miejsce w Konkursie MECHATRON – etap ogólnopolski; Brązowy medal na Targach Wynalazczości i Innowacji INTAG – 2018; Tytuł INNOWATOR JUTRA i „Młody wynalazca”.

Maciej Kozieras - uczeń w zawodzie technik energetyki odnawialnej ze średnią ocen 5,21. Największe jego sukcesy to zajęcie X miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej organizowanym przez Politechnikę Wrocławską pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Kamil Kaliński - uczeń w zawodzie technik informatyk ze średnią 5,17. Może się pochwalić wyróżnieniem i tytułem finalisty w Olimpiadzie Innowacji Technicznych; I miejsce „Mechatron” w Ogólnopolskim Konkursie dla studentów; II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Młody innowator”.

Michał Fabianowski - technik informatyk, łączy naukę z pasją sportową. Reprezentant Polski w zawodach SUMO na zawodach rangi mistrzostw Europy i Świata. Zdobył I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy w SUMO; II miejsce indywidualne w Pucharze Europy w SUMO, III miejsce w pucharze Polski w SUMO.

zdjecie

Uczestniczki zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim:

Nikola Bielecka - młoda, wokalistka Studia Wokalnego ART MUSICA w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzonego przez Ewę Borowicz – Kasznicką. Laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym w Gruzji i we Włoszech. W 2017 roku wyróżniona „Kulturalką” – nagrodą Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury za szczególne osiągnięcia artystyczne i postawę.

Justyna Zwiernik - młoda, niezwykle utalentowana plastyczka. Wieloletnia uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzonych przez Paulinę Dobrzyńską i Katarzynę Bielawską. Laureatka wielu konkursów plastycznych, lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Dwukrotnie wyróżniona „Kulturalką”.

zdjecie

Odwiedzin: 505