strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Nauczyciel ZST najlepszy w Wielkopolsce
27 września 2018 roku

Nauczyciel ZST najlepszy w Wielkopolsce

Paweł Sobczak, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim zwyciężył w wojewódzkim konkursie zdobywając tytuł „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.

Uroczysta gala podsumowująca konkursy Samorządu Województwa Wielkopolskiego o tytuły „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku” miała miejsce 25 września 2018r. w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki w Poznaniu.

W ocenie najlepszego nauczyciela i najlepszej szkoły z Wielkopolski kierowano się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym oraz kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich.

Główna nagroda i tytuł „Wielkopolski Nauczyciel Roku” przyznana została Pawłowi Sobczakowi z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Z rąk Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego nauczyciel z Ostrowa odebrał pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.

zdjecie

Do tego niebywałego sukcesu odniósł się Starosta Ostrowski Paweł Rajski, który dzień później pogratulował laureatowi w obecności jego wychowanków, tegorocznych stypendystów.

zdjecie

Warto dodać, że w gronie wyróżnionych nauczycieli znalazł się także Grzegorz Szubert, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Wierzbnie Radny Powiatu Ostrowskiego, który otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 1.500 zł.

W kategorii „Wielkopolska Szkoła Roku” oprócz zwycięzcy Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, który otrzymał tytuł Wielkopolska Szkoła Roku, pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 20 tys. zł.

W sumie w kategorii nauczycieli oraz szkół przyznano po 5 nagród i po 15 wyróżnień.

Zdjęcia z uroczystości: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Odwiedzin: 195