strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Europejski Tydzień Języków Obcych w IV LO
2 października 2018 roku

Europejski Tydzień Języków Obcych w IV LO

26 września 2018 roku ogłoszony został Europejskim Dniem Języków Obcych przez Radę Europy w 2001 roku. Celem było pokazanie różnorodności językowej i kulturowej. Do obchodów przyłączyła się również ostrowska Czwórka, słynąca ze swojego szczególnego zamiłowania do języków.

zdjecie

Nauczyciele i uczniowie przygotowali tyle ciekawych inicjatyw, że obchody nie ograniczyły się do jednego dnia, a trwały tydzień.

Escape room w szkole? Dlaczego nie. Ta niesamowita gra, w której liczy się współpraca w grupie, a zagadki trzeba rozwiązać w określonym czasie, była jedną z atrakcji obchodów Dnia Języków Obcych. Uczniowie musieli rozwiązywać łamigłówki w języku angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Po rozwiązaniu każdego zadania młodzież otrzymywała kod dostępu do kolejnej zagadki. W tą niesamowitą zabawę zaangażowali się wszyscy licealiści. Po upływie około godziny wszystkim udawało się zakończyć grę.

Organizatorami obchodów Dnia Języków byli również uczniowie. To właśnie oni wcielali się w rolę nauczycieli i prowadzili lekcje dla swoich kolegów . Były zajęcia o krajach anglojęzycznych, zabawy językowe, prezentacje wybitnych postaci w literaturze i rzeczywistości- Sherlock Holmes i Winston Churchill, zajęcia na temat ciekawych miejsc we Francji, świąt w Hiszpanii, młodzież dobrze bawiła się także podczas lekcji z piosenką hiszpańską. Pouczająca była również lekcja na temat podobieństw w językach angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Tydzień z językami obcymi zakończył się spotkaniem z absolwentkami IV LO, a obecnie studentkami filologii koreańskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem tych zajęć było pokazanie także innych języków, nie tylko europejskich. Uczniowie mieli okazję posłuchać języka koreańskiego i zapoznać się z koreańskim alfabetem.

Tydzień z Językami Obcymi pokazał po raz kolejny, że nauka języków jest ciekawa, a znajomość jednego ułatwia naukę kolejnego. Escape room był tego niezbitym dowodem, a prezentacje uczniów potwierdziły tę tezę.

Odwiedzin: 89