strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Doskonalenie zawodowe nauczycieli języków obcych we Francji,...
4 października 2018 roku

Doskonalenie zawodowe nauczycieli języków obcych we Francji, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii

W dniu 28.08.2018 roku podpisana została umowa finansowa, pomiędzy przedstawicielami powiatu ostrowskiego a Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, która dotyczy dotacji na realizację projektu pn.: „Innowacyjność w metodyce nauczania języków obcych w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego”.

Projekt będzie realizowany w ramach programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność Edukacyjna, w konkursie 2018, w którym zajął 25 lokatę na 740 złożonych projektów. Wartość projektu to 468 771 zł.

zdjecie


Celem projektu jest organizacja kursów z zakresu mateodyki nauczania języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego dla 32 nauczycieli języka angielskiego, 20 nauczycieli języka niemieckiego, 3 nauczycieli języka hiszpańskiego i 2 nauczycieli języka francuskiego z 10 szkół średnich powiatu ostrowskiego tj. I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. J. Kompałły i W.Lipskiego; II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta; III Liceum Ogólnokształcące; IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach; Zespół Szkół Budowlano Energetycznych; Zespół Szkół Usługowych; Zespół Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego; Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego i  Zespół Szkół Technicznych.


Zajęcia dla nauczycieli języków obcych będą realizowane w roku 2019 roku, w Exeter, Berlinie, Rouen i Maladze. Realizacja projektu przyczyni się do doskonalenia zawodowego jego uczestników, zapewni możliwość innowacyjnego podejścia do nauczania języka obcego, poprawi umiejętność mobilizowania uczniów do jego nauki oraz zwiększy zainteresowanie nauczycieli szkół średnich powiatu ostrowskiego metodami nowoczesnego i skutecznego nauczania języków obcych. Nowe kompetencje zawodowe 57 nauczycieli przyczynią się do wzrostu jakości, innowacyjności i efektywności nauczania języków obcych w dziesięciu szkołach prowadzonych przez powiat ostrowski. Przygtowanie projektu to efekt współpracy pracowników Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim i kadry pedagogicznej szkół. Opracowany model doskonalenia zawodowego i rozwoju kadry pedagogicznej w ramach programu Erasmus+, jest dostępny dla szkół podstawowych i średnich w Powiecie Ostrowskim, w związku z powyższym wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w programie Erasmus+.   

zdjecie

Odwiedzin: 127