strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Boisko w „budowlance” kończy wielki projekt
4 października 2018 roku

Boisko w „budowlance” kończy wielki projekt

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych wzbogacił się o nowe i funkcjonalne boisko sportowe. Realizacja tego obiektu kończy realizowany od 2011 roku projekt budowy boisk zewnętrznych przy szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski.

zdjecie

Uroczyste otwarcie boiska obyło się 3 października 2018 r. Dyrektor ZSBE Honorata Sachowska-Barańczak podkreśliła w swoim wystąpieniu trudności z jakimi musieli zmierzyć się najpierw projektanci, a następnie wykonawcy inwestycji. Dotyczyły one nie tylko specyficznego ukształtowania powierzeni, ale również przebiegających przez boiska różnorodnych mediów.

- ‘’Najważniejsze jest jednak to, że dziś mamy do dyspozycji piękne boisko do przeprowadzania lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu oraz część rekreacyjna, na której młodzież będzie mogła spędzać czas wolny’’ – powiedział H. Sachowska-Barańczak.

zdjecie

Całość została podzielona na dwie części: sportową z pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki wraz z miniboiskiem do koszykówki i piłki nożnej, siłownią zewnętrzną. Przewidziano także miejsce do plenerowej rozgrywki szachowej oraz tenisa stołowego.

Swój udział w tym zadaniu mają także uczniowie z klas o profilu architektury krajobrazu. Zajęli się oni wyborem i nasadzeniem roślin.

- ‘’Dziś możemy powiedzieć, że wszystkie powiatowe szkoły mają funkcjonalne i kolorowe boiska zewnętrzne. Realizacja tego projektu od roku 2011 to kwota prawie 5 mln, z czego 1/3 to środki zewnętrzne, które udało nam się pozyskać. To jest też powód do zadowolenia, bo dziś nie jest sztuką budować z własnego budżetu, tylko sztuką jest pozyskiwać środki zewnętrzne i wszystkim, którzy się do tego przyczynili serdecznie dziękuję” – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Obiekt poświęcił proboszcz parafii pw. Św. Antoniego w Ostrowie ksiądz Witold Szala.

W uroczystości wzięli udział Jarosław Stawiarski, wiceminister Sportu i Turystyki, Senator Łukasz Mikołajczyk, Wicewojewoda Marlena Maląg radni powiatowi, projektanci, wykonawcy, pracownicy Starostwa Powiatowego odpowiedzialni za realizację zadania oraz nauczyciele i uczniowie ZSBE.

zdjecie

Realizacja projektu boisk zewnętrznych rozpoczęła się od budowy boiska wielofunkcyjnego przy ZSP CKU Przygodzice oraz boiska przy Zespole Szkół Specjalnych. Kolejnym krokiem była wspólna z samorządem miejskim budowa boiska na potrzeby II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1. W dalszej kolejności o nowoczesny obiekt wzbogacił się Zespół Szkół Ekonomicznych.

zdjecie

* dsc_0225.jpg

W 2016 kompleksowo zmodernizowany został kompleks sportowy obejmujący boiska oraz korty tenisowe przy Zespole Szkół Technicznych. Natomiast w 2017r. o nowe obiekty wzbogaciło się najpierw I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Usługowych i III Liceum Ogólnokształcące, przy którym powstał obiekt z elementami lekkoatletycznymi. Budowa boiska w ZSBE kosztowała ok. 700 tys. zł. Także w tym przypadku Powiat Ostrowski wystąpił do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie z funduszy rządowych. Tylko w 4 ostatnich latach na budowę boisk przeznaczono w powiecie ponad 4,6 mln zł.

 

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 199