strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Szkolenie kadry zawodowej Zespołu Szkół Usługowych we Finlandii
8 października 2018 roku

Szkolenie kadry zawodowej Zespołu Szkół Usługowych we Finlandii

W fińskim centrum doskonalenia zawodowego Raahen koulutuskuntayhtymä w Raahe, grupa nauczycieli zawodu z Zespołu Szkół Usługowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu z ostrowskich restauracji uczestniczy w stażu zawodowym.

Szkolenie i pobyt kadry we Finalndii jest możliwy dzięki realizowanemu przez Zespół Szkół Usługowych projektowi pn.: “Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Usługowych”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość pozyskanego dofinansowania na realizację całego projektu to 570 757,67 PLN.

zdjecie

W szkoleniu uczestniczą: nauczyciele ZSU -  Barbara Jakubowska, Danuta Malak i Anna Szmil oraz instruktorzy – Iwona Brzeziańska (F.H.U. Kuchcik Iwona Brzeziańska);  Karolina Szewczyk (Max Catering); Jolanta Musialska (Cukiernia Szorski i Jolanta Musialska); Elżbieta Grochowska (Gościniec Zębcowski);  Merłan Dehmani (Restauracja Ogrody Smaku); Izabela Łyskawa (Hotel – Restauracja Podjadek) i Grażyna Hyla (Restauracja Bistro Bravo). Doskonalenie zawodowe kadry za granicą to efekt przyjętej w Zespole Szkół Usługowych strategii wzmacniania współpracy z rodzimymi przedsiębiorcami w zakresie praktycznej nauki zawodu dla uczniów szkoły, w wymiarze międzynarodowym. Staże zawodowe dla kadry realizowane w zagranicznych placówkach partnerskich wzmacniają relacje zawodowe i kontakt pomiędzy szkołą za zakładem pracy (realizującym praktyczną naukę zawodu). Szkolenie zagraniczne daje nauczycielom możliwość podpatrzenia i wykorzystania na swoje potrzeby najlepszych wzorców edukacyjnych. Taka współpraca wyzwala dobrą atmosferę pomiędzy nauczycielem zawodu i przedstawicielami zakładów pracy, co przekłada się docelowo na lepsze przygotowanie zawodowe ucznia Zespołu Szkół Usługowych, docelowo absolwenta, a perspektywicznie pracownika do aktualnych wymogów rynku pracy. Całość realizacji projektu obejmuje staże zawodowe uczniów ZSU w Wielkiej Brytanii (32 uczniów) i Niemczech (21) oraz nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu w Niemczech (12 osób) i Finlandii (10 osób).

zdjecie


Realizowany projekt, to efekt współpracy kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Usługowych i pracowników Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

zdjecie

Odwiedzin: 140