strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Warsztaty „Przygoda z przyrodą – Wielkopolski Park Narodowy...
8 października 2018 roku

Warsztaty „Przygoda z przyrodą – Wielkopolski Park Narodowy laboratorium badawczym Młodego Odkrywcy”

W dniach 27-29 września 2018 zainteresowani szeroką rozumianą przyrodą  30 uczniów klas I z I LO w Ostrowie uczestniczyło w dwudniowych bezpłatnych warsztatach przyrodniczych w ramach Projektu   „Przygoda z przyrodą – Wielkopolski Park Narodowy laboratorium badawczym Młodego Odkrywcy” (POWR.03.01.00-00-U069/17), który finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój.

zdjecie

Interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne realizowane były w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach i w Wielkopolskim Parku Narodowym.  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję zgłębiać tajniki przyrody pod okiem wykładowców uniwersyteckich. W tajniki pracy z mapą topograficzną wprowadził ich dr Leszek Kaczmarek. Różne elementy rzeźby polodowcowej Wielkopolskiego Parku Narodowego i ich genezę uczniowie zgłębiali na terenie parku, który nazywany jest muzeum form polodowcowych, pod czujnym okiem dr Michała Lorenza. Wieczorem uczniowie mieli czas wolny, który poświęcili na rozmowy i integrację. Drugiego dnia uczniowie zostali podzieli na dwie grupy. Z pierwszą grupą do parku wyruszył  prof. UAM dr hab. Mariusz Pełechaty .

zdjecie

Uczniowie odbyli ciekawe zajęcia w Wielkopolskim Parku Narodowym zatytułowane: „W cieniu wielkiego brata. Kluczowi przedstawiciele dendroflory i runa Wielkopolskiego PN”. Druga grupa pod okiem mgr Marty Jaśkiewicz poznawała tajemnice stacji meteorologicznej, a następnie odbyła ćwiczenia na temat:” Sojusznicy czy przeciwnicy? Bioróżnorodność Wielkopolskiego PN i jej związki z rzeźbą terenu, glebami, klimatem i działalnością człowieka”.

zdjecie

Wieczorem, pełni wrażeń i naładowani pozytywną energią dzięki obcowaniu z przyrodą  grupa wróciła do Ostrowa, już czekając na kolejny wiosenny wyjazd do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Odwiedzin: 102