strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Węgierscy uczniowie w ostrowskich firmach
25 października 2018 roku

Węgierscy uczniowie w ostrowskich firmach

Swoją przygodę zawodową w Europie, a konkretnie w Powiecie Ostrowskim rozpoczęli uczniowie węgierskiej szkoły zawodowej. Staż będzie odbywał się u pracodawców współpracujących na co dzień z Zespołem Szkół Usługowych.

W poniedziałek 22 października 2018r. w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie 12 uczniów szkoły węgierskiej Zalaegerszegi SZC 202110 z ostrowskimi przedsiębiorcami, u których będą realizować staże zawodowe w ramach projektu „Szakmai kalandozások EurÓpában – Vocational adventures in Europe – Przygoda zawodowa w Europie”.

Gości z Węgier powitał dyrektor szkoły Dariusz Kaczmarek oraz kierownik szkolenia praktycznego ZSU Barbara Jakubowska podkreślając, że to szansa na nawiązanie nowych kontaktów i wymiany doświadczeń. Spotkanie miało na celu zapoznanie węgierskich stażystów z ostrowskimi przedsiębiorcami oferującymi praktyki zawodowe. Węgierscy uczniowie zwiedzając pracownie Zespołu Szkół Usługowych mieli również możliwość zapoznania się z warunkami, w jakich kształcą się ich rówieśnicy w Polsce. Natomiast Węgrzy przygotowali na tę okazję prezentację i film na temat ich kraju, miasta i szkoły.

zdjecie

Grupa w sumie dwunastu uczniów w zależności od specjalizacji realizować będzie staż w zawodach:

1/ kucharz - Bistro Bravo Ostrów Wielkopolski oraz Restauracja „Trzcieliny” Przygodzice,

2/ hotelarz – Hotel „Polonia” oraz Hotel „Borowianka” w Ostrowie Wielkopolskim,

3/ cukiernik – Ciastkarnia „Marcepanek” oraz Cukiernia „Szorski” w Ostrowie Wielkopolskim.

W ostrowskich firmach z branży gastronomicznej i hotelarskiej młodzi Węgrzy pracować będą od 22 października do 9 listopada 2018r.

Staże uczniów węgierskich u polskich pracodawców są możliwe dzięki współpracy przy projekcie Zespołu Szkół Usługowych z Referatem Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim. Możliwość przeprowadzenia tego projektu jest efektem bardzo udanej dotychczasowej współpracy międzynarodowej z udziałem Zespołu Szkół Usługowych.

Odwiedzin: 139