strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
„Uroki i półmroki” Krystiana Pawłowskiego
24 października 2018 roku

„Uroki i półmroki” Krystiana Pawłowskiego

I Liceum Ogólnokształcące im ks. J. Kompałły i W. Lipskiego może poszczycić się poetą młodego pokolenia, który porusza dojrzałych odbiorców, jak i swoich rówieśników. Krystian Pawłowski zaprezentował właśnie swój debiutancki tomik poezji.

Wieczór poetycki promujący tomik „Uroki i półmroki” Krystiana Pawłowskiego odbył się w auli I LO 19 października 2018r. W nastrojowym blasku świec, młody poeta czarował publiczność mówiąc o swoich wierszach, zachwycał przy tym niebywałą elokwencją i wiedzą historyczną. Opowieść poety przeplatana była chwytającą za serce recytacją wierszy z jego tomiku w wykonaniu Piotra Rynkowskiego.

zdjecie

- „Dzięki kunsztowi recytatorskiemu i umiejętności przekazywania emocji, młody artysta przeniósł zebranych gości w inny wymiar - w świat poezji inspirowany tekstami kultury, życiem codziennym oraz wydarzeniami historycznymi” – relacjonuje opiekun Grażyna Niemand.

Krystian Pawłowski jest uczniem klasy trzeciej o profilu humanistycznym. Interesuje się historią, w szczególności militarną. Jest prężnie działającym harcerzem, a przede wszystkim młodym człowiekiem o bardzo wysokiej kulturze osobistej. Kocha literaturę, jest wielbicielem i wybitnym znawcą poezji Jacka Kaczmarskiego. Jak sam o sobie mówi, pisze wiersze od dzieciństwa, by w ten sposób wyrazić to, co czuje, czym się interesuje i co pobudza jego wyobraźnię.

Wielu informacji o Krystianie dostarczył wywiad, jaki przeprowadził z nim interpretator jego poezji - Piotr Rynkowski.

Odwiedzin: 93