strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Uczta z „Panem Tadeuszem”
5 listopada 2018 roku

Uczta z „Panem Tadeuszem”

26 października 2018 odbyła się prawdziwa uczta duchowa, czyli gala finałowa Konkursu Recytatorskiego „Pan Tadeusz”. Zorganizowana została przez CDN w Lesznie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

zdjecie

Do udziału w wojewódzkim etapie zakwalifikowała się uczennica III Liceum Ogólnokształcącego – Julia Siecińska. Podczas uroczystej Gali nie zabrakło informacji o kulinariach związanych z „Panem Tadeuszem” i Wielkopolską, odtańczonego pięknie poloneza, a także patriotycznych występów przedszkolaków. Najważniejsze jednak były przesłuchania uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zostali wcześniej laureatami etapów rejonowych w pięciu miastach Wielkopolski. Bacznym uchem musiało wykazać się jury, w którego skład wchodzili m.in. jako przewodnicząca Krystyna Czubówna,  Piotr Cyrwus oraz Dorota Kinal jako Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, ponieważ recytatorzy z wielką wrażliwością na piękno języka i rytm trzynastozgłoskowca interpretowali głosem różnorodne fragmenty epopei narodowej. Swoimi umiejętnościami zachwycali również sami jurorzy odczytujący fragmenty dzieła Adama Mickiewicza.
Julia Siecińska w tym konkursie zajęła drugie miejsce, prezentując fragment kłótni Telimeny z Tadeuszem. Nauczycielem-opiekunem uczennicy jest Sylwia Szubert.

Odwiedzin: 79