strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
100 okrążeń na 100 lecie
14 listopada 2018 roku

100 okrążeń na 100 lecie

Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych postanowiła uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę szeregiem inicjatyw. Uczniowie grali, biegali, śpiewali, rysowali.

Zaczęto od akcji szkolnej „100 kartek pocztowych na 100 lecie odzyskania niepodległości”. Uczniowie szkół z całej Polski brali udział w wymianie kartek „patriotycznych”. Następnie w Zespole Szkół Specjalnych zainaugurowany został XIV Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej z udziałem drużyn ze szkół i ośrodków z Jarocina, Pleszewa, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa i Borzęciczek. W nim uczestnicy i widzowie zgłębiali coś, co jest dane tylko tym, którzy potrafią docenić moc braterstwa i olimpijskich ideałów. To nie strzelone bramki świadczyły o zasadności tego turnieju, lecz satysfakcja, która towarzyszyła wszystkim.

Zespół Szkół Specjalnych zorganizował Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych „Legiony to żołnierska nuta”. Piękne głosy, staranne wykonanie, a przede wszystkim wzniosła idea sprawiły, iż było to niezapomniane przeżycie. Natomiast młodsi uczniowie ZSS zapaleni do działań plastycznych skupili się na ostrowskim konkursie biorąc udział w Bibliotecznym Konkursie Niepodległościowym „ABC Małego Patrioty”.

W dniach 9 do 11 listopada placówka przy ul. Kościuszki gościła harcerzy z ostrowskiego hufca ZHP, którzy uczestniczyli w V Rajdzie Śladami Republiki Ostrowskiej. Ponadto działające w Szkole Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka – Korczakowskie Kręgi Wolności i Niepodległości wspólnie z korczakowcami w kręgu wielkopolskim realizowali projekt  „Śladami Republiki Ostrowskiej”.

W piątkowy poranek 9 listopada odbył się jedyny w swoim rodzaju maraton biegowy „100 okrążeń ratusza na stulecie niepodległości Polski”. Zgromadzeni śmiałkowie naprzemiennie okrążali ratusz w Ostrowie Wielkopolskim otoczony 150 metrową biało – czerwoną flagą, dzierżąc w dłoni biało-czerwoną chorągiewkę.

zdjecie

zdjecie

Wśród uczestników nie brakowało przechodniów, uczniów, nauczycieli, rodziców a nawet absolwentów Zespołu Szkół Specjalnych. O godzinie 11:11 zaś nastąpiła kulminacja – chwilę po dobiegnięciu setnego uczestnika do mety, wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Polski.

Odwiedzin: 89