strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
TECHNO-GRANTY dla młodych wynalzców!
14 listopada 2018 roku

TECHNO-GRANTY dla młodych wynalzców!

Od 15 listopada 2018 r. można składać wnioski o dofinansowanie w ramach trzeciej edycji „TECHNO – GRANT” – ów, które w tej edycji realizowane będą w nieco zmienionej formule.

We wrześniu bieżącego roku Zarząd Powiatu Ostrowskiego opierając się na doświadczeniach pierwszych dwóch edycji znowelizował regulamin konkursu. Zasadniczy cel programu „TECHNO – GRANT” - ów uchwalony w 2016 roku jako forma wsparcia finansowego pozwalająca na sfinansowanie wynalazków czy projektów racjonalizatorskich realizowanych przez najzdolniejszych uczniów szkół technicznych prowadzonych przez Powiat Ostrowski został utrzymany. Zmianie uległ sposób składania i wstępnej weryfikacji wniosków w trzech kategoriach.

W tegorocznej – trzeciej edycji uczniowie szkół technicznych będą mogli składać wnioski w swoich szkołach do 10 grudnia bieżącego roku. Komisje szkolne będą rekomendowały dyrektorom maksymalnie po 3 wnioski w każdej z 3 ustanowionych kategorii określonych w regulaminie. Dyrektorzy szkół do 23 grudnia zaakceptowane przez siebie wnioski składają w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim w zamkniętych kopertach z oznaczeniem szkoły i dopiskiem TECHNO-GRANTY.

zdjecieLaureaci TECHNO GRANTÓW drugiej edycji zakończonej w pierweszej połowie 2018 roku.

W ramach projektów ubiegających się o TECHNO-GRANTY mogą być projekty badawcze, konstrukcje bądź modernizacje układów i urządzeń, unikalne pomoce i stanowiska dydaktyczne oraz te, których cena uniemożliwia ich zakup, pomysły techniczne, prace użytkowe, itp. w zakresie: elektroniki, elektroenergetyki, automatyki, ochrony środowiska, energetyki odnawialnej, technologii chłodniczej i klimatyzacji, technologii pomiarowych, informatyki, ekologii, zagadnień z zakresu recyklingu, nowatorskich rozwiązań z zakresu mechaniki w tym motoryzacyjnej i rowerowej czy taboru kolejowego, zagadnień z zakresu techniki rolniczej, szeroko pojętych zagadnień techniki, wdrażania innowacyjnych technologii produkcji roślinno – zwierzęcej, zagadnień z zakresu logistyki i dystrybucji, organizacji i zarzadzania finansami i procesem pracy w przedsiębiorstwie, zagadnień z zakresu działalności usługowej w tym w szczególności gastronomii, hotelarstwa, technologii odzieżowej, użytkowej, reklamowej i wystawienniczej.

Informacja o nagrodzonych pracach zamieszczona zostaje na stronie internetowej Powiatu Ostrowskiego do końca kwietnia 2019 roku. Pełna treść regulaminu wraz z wzorem wniosku znajduje się na stronie Powiatu Ostrowskiego w zakładce ogłoszenia. Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim nr tel. 062 737 84 72.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 163