strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
O Dywizjonie 303 w Przygodzicach
28 listopada 2018 roku

O Dywizjonie 303 w Przygodzicach

W piątek 23 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Rolniczego spotkali się z Ambasadorką filmu „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” – Angeliką Jarosławską.

zdjecie

W trakcie spotkania przybliżone zostały losy polskich lotników, sławnych myśliwców z Dywizjonu 303, walczących z niemieckim najeźdźcą podczas II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję wysłuchać opowieści o niecodziennych wydarzeniach i niezwykłych młodych ludziach, którzy w 1940 roku wykazali się niespotykanymi umiejętnościami, męstwem, brawurą oraz mistrzowską taktyką w walce z wrogiem.

Wypowiedzi Ambasadorki filmu na temat ogromnego wkładu Polaków w obronę Anglii, przeplatane były licznymi materiałami pochodzącymi z filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

zdjecie

Spotkanie dotyczyło także kulis powstawania filmu. Młodzież poznała oryginalne umundurowanie, a także dowiedziała się z jakimi trudności borykali się twórcy filmu oraz jaki był odbiór filmu poza granicami Polski, między innymi w Anglii oraz USA.
Szczególną uwagę należy zwrócić, iż na specjalnej projekcji filmu w Wielkiej Brytanii pojawiła się rodzina królewska, z którą gość spotkania – Angelika Jarosławska wraz z zespołem filmowym, miała okazję porozmawiać i wymienić opinię.

W tracie spotkania poruszone zostały także kwestie odnoszące się do wartości współczesnego patriotyzmu oraz obchodów stulecia lotnictwa polskiego, które przypada na ten rok.

Odwiedzin: 148