strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Szymon Dwornikowski brązowym medalistą Mistrzostw Europy...
30 listopada 2018 roku

Szymon Dwornikowski brązowym medalistą Mistrzostw Europy seniorów wagi superciężkiej. Świetny występ Tomasza Przybylskiego.

Doskonale spisali się zawodnicy „Kick-Boxing Club Poprawa” na Mistrzostwach Europy w kickboxingu w Mariborze na Słowenii. Zawodnicy trenujący w sekcjach KBC Raszków oraz Ostrów Wielkopolski zaprezentowali życiową formę i sięgnęli po najwyższe pozycje w swojej dotychczasowej karierze.

zdjecie

Szymon Dwornikowski zdobył brązowy medal w kat. +91kg, zaś Tomasz Przybylski uplasował się na 5 miejscu w kat – 75kg.

zdjecie
Mistrzostwa Europy największej światowej federacji WAKO odbyły się 17-25.11 w Słoweńskim Mariborze. Rozgrywane co dwa lata zgromadziły na starcie najlepszych reprezentantów swoich krajów z całej Europy.  Nasi reprezentanci pod okiem trenera Kadry Radosława Laskowskiego oraz trenera klubowego Radosława Radomskiego rywalizowali w wadze średniej (Tomasz Przybylski) oraz superciężkiej Szymon Dwornikowski. Dla obu był to debiut na zawodach takiej rangi.

Po 2 dniach aklimatyzacji we wtorek pierwszy do rywalizacji ruszył Tomasz Przybylski.

W tym roku Tomek zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski oraz walczył na Pucharze Świata i Scandinavian Open lecz start w europejskim czempionacie, był obarczony z pewnością największym ładunkiem emocjonalnym.

W walce w 1/8 finału naprzeciw niego w ringu stanął były vice Mistrz Świata juniorów Dmytro Dzundza z Ukrainy, który wygrał rywalizację w kadrze z bardziej doświadczonymi zawodnikami, na jego dobry wynik wśród seniorów liczyli trenerzy ukraińskiej reprezentacji.
Dmytro dysponował swobodą poruszania się i długim zasięgiem ramiom, więc taktyka na walkę byłą prosta: skracać dystans i mocnymi ciosami ponawiać akcje.
Tomek doskonale prezentował się w każdej z rund przejmując zdecydowanie inicjatywę nad rywalem. Jego zwycięstwo nie podlegało żadnej dyskusji i przeszedł do dalszej rywalizacji pozostawiając po sobie świetne wrażenie.

W środowym pojedynku w ćwierćfinale czekał na niego Tsvetozar Kuchukov. Bułgar były zawodowy Mistrz Europy mający zdecydowanie większe doświadczenie od naszego reprezentanta.
Pojedynek niesamowicie zacięty i wyrównany. W pierwszych dwóch rundach nie było widać różnicy doświadczenia i wynik walki był sprawą otwartą. Trzecie starcie miało swoją dramaturgię. W połowie

starcia mocnymi ciosami Tomek zepchnął rywala do głębokiej defensywy doprowadzając do liczenia przez sędziego i wychodząc na prowadzenie punktowe.

Niestety chwilę później chcąc skończyć przeciwnika otwiera się i sam ląduje na deskach. Końcówka w ofensywie lecz sędziowie 2:1 orzekają o zwycięstwie Bułgara.
Tsvetozar Kuchukov w kolejnym pojedynku zwycięża i dociera do finału.

Tomasz Przybylski kończy rywalizację Mistrzostw Europy na 5 miejscu.


W czwartek do rywalizacji ruszyła waga superciężka (+91kg), a w stawce bardzo utytułowanych zawodników nasz Szymon Dwornikowski.


Pierwszy na drodze stał reprezentant Turcji Polat Mert Can. Tureccy zawodnicy znani są z nieustępliwego stylu walki. Szymon w pierwszym starciu bardzo szybko ostudził zapędy rywala trafiając potężnym prawym sierpowym i sędzia pierwszy raz liczył Turka. W następnych starciach pełna dominacja, rywal zniechęcony mocnymi ciosami był w odwrocie. Pod koniec 3 starcia kolejny raz Szymon mocno trafia i rywal ponownie liczony. W efekcie sędziowie orzekają zdecydowane zwycięstwo 25 letniego reprezentanta Polski.


W kolejnej piątkowej walce przed naszym zawodnikiem było ogromne wyzwanie. Naprzeciw Szymona stanął  Ivan Tkachenko ukraiński Mistrz Świata, obrońca tytułu Mistrza Europy doświadczony 2 metrowy rywal z doskonałą techniką.


Pierwsze starcie zaskakująco wyrównane Ukrainiec prowadził na punkty tylko 2;1. W drugiej rundzie moment nieuwagi Szymona spowodował otrzymanie mocnego ciosu. Chwilę później doświadczony Mistrz zadał kolejne ciosy i sędzia przerwał pojedynek. Na pewno przedwcześnie bowiem Szymon był zdolny do dalszej walki z pewnością. Mimo tego to ogromny zaszczyt móc krzyżować rękawice z takim przeciwnikiem. Ivan zwyciężył całe Mistrzostwa i obronił tytuł Mistrza Europy. Szymon – mieszkaniec Raszkowa uplasował się na III miejscu podium, a ten brązowy medal w kategorii superciężkiej to z pewnością jego ogromny i największy sukces w dotychczasowej karierze .


Medal w ringowej formule full-contact największej światowej federacji WAKO to ogromny zaszczyt i sukces sportowy.


Reprezentacja Polski full-contact pod kierownictwem trenerów Kadry Radosława Laskowskiego oraz Wojciecha Kiersteina, a także przy pomocy na tym turnieju Radosława Radomskiego uplasowała się drużynowo na 3 miejscu.

Przygotowania do tej imprezy trwały długo i dzięki pomocy sponsorów oraz wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowania, Szymon i Tomek mogli zaprezentować wysoką formę na tak prestiżowym turnieju.


Podium Full-contact kat +91kg :

1. Ivan Tkachenko (Ukraina)
2. Andrei Batiaev (Rosja)
3. SZYMON DWORNIKOWSKI (Polska)
    3. Elmin Zivcic (Norwegia)


Podium full-contact kat. -75kg:
1. Nikita Selianskii (Rosja)
2. Tsvetozar Kuchukov (Bułgaria)
3. Raymond Straume Gassand (Norwegia)
4. Marco Obsivac (Chorwacja) 
      5. TOMASZ PRZYBYLSKI (POLSKA)

Odwiedzin: 105