strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Czas żałoby i zadumy
18 stycznia 2019 roku

Czas żałoby i zadumy

Władze Powiatu Ostrowskiego wpisały się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ostrowskim Ratuszu w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska.

Ktoś tutaj był i był,

a potem nagle zniknął

i uporczywie go nie ma.

W. Szymborska

W imieniu mieszkańców Powiatu Ostrowskiego składamy głębokie wyrazy współczucia Rodzinie, Współpracownikom, Mieszkańcom Gdańska wszystkim, których dotknęła tragiczna śmierć  śp. Pawła Adamowicza Prezydenta Miasta Gdańska.

Jako samorządowcy, ale przede wszystkim jako mieszkańcy miasta i powiatu, jesteśmy głęboko wstrząśnięci tym mordem.

Łącząc się w bólu wspominamy człowieka, który poświęcił wiele lat życia swojej Małej Ojczyźnie. Praca była jego pasją, pracował dla ludzi, wśród ludzi i ufał ludziom... I niech takim zostanie zapamiętany!

Trudno zrozumieć śmierć. Trudno pogodzić się ze śmiercią niespodziewaną.

Wpis podpisali Paweł Rajski - Starosta Ostrowski, Piotr Walkowski - Przewodniczący Rady Powiatu, Roman Pacholczyk - Wicestarosta Ostrowski.

zdjecie

Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej od godz. 17.00 w piątek 18 stycznia 2019 r. do soboty, do godz. 17.00 ogłoszona została żałoba narodowa. Pogrzeb zamordowanego prezydenta odbędzie się  w sobotę. W sobotę pamięć zamordowanego śp. Prezydenta P. Adamowicza uczci także Ostrów Wielkopolski. O godz. 18.00 na ostrowskim Rynku zaplanowane jest otwarte spotkanie, a o godz.18.30 w Konkatedrze Msza św. w intencji śp. Pawła Adamowicza oraz w intencji pokoju, solidarności i tolerancji.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 206