strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Młodzieżowy spektakl o niepodległości
22 stycznia 2019 roku

Młodzieżowy spektakl o niepodległości

Młodzież IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowała swoim młodszym kolegom widowisko słowno–muzyczne, nawiązujące do niedawnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie miało miejsce 9 stycznia 2019r. w Ostrowskim Centrum Kultury. Licealiści postanowili przedstawić tematykę odzyskania niepodległości w nieszablonowy sposób, łącząc inscenizację teatralną z występami muzycznymi, prezentacje filmowe z układami tanecznymi. Widownia, złożona głównie z uczniów gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych, miała okazję w ciekawy i przystępny sposób przekonać się, jak wyglądała długa, naznaczona cierpieniem, poświęceniem i momentami chwały – droga do wolności. Spektakl, łącząc wydarzenia historyczne, sceny utrwalone w największych literackich dziełach z współczesnością, uświadomił młodym odbiorcom wartość wolności i  jej uniwersalne, ponadczasowe znaczenie.

zdjecie

zdjecie

- „Godzinne przedstawienie zakończyło się owacją wypełnionej po brzegi widowni Ostrowskiego Centrum Kultury. Po raz kolejny doceniono pomysłowość i zdolności utalentowanych uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Najważniejsze jednak jest to, aby przesłanie zawarte w tytule spektaklu pozostało w umysłach i czynach współczesnej młodzieży – młodego pokolenia Polaków!” – mówi Małgorzata Jędroch dyrektor IV LO.

Odwiedzin: 77