strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Nauczyciele języka hiszpańskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych...
5 lutego 2019 roku

Nauczyciele języka hiszpańskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych i IV Liceum Ogólokształcącego w Maladze

W poniedziałek 4 lutego 2019 roku, trójka nauczycieli języka hiszpańskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego i IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina z Ostrowa Wielkopolskiego, rozpoczęła w hiszpańskiej Maladze swoje uczestnictwo w  sześciodniowym kursie metodycznym z zakresu nauczania języka.

Pobyt nauczycieli w Hiszpanii jest możliwy dzięki realizacji projektu Powiatu Ostrowskiego pn.: „Innowacyjność w metodyce nauczania języków obcych w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego”, w ramach programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność Edukacyjna.
Wyjazd do Hiszpanii jest efektem trwałego wdrażania strategii internacjonalizacji działalności edukacyjnej szkół średnich, prowadzonych przez Powiat Ostrwoski.

zdjecie

Celem pobytu w zagranicznej szkole językowej, jest doskonalenie zawodowe nauczycieli, a docelowo zwięszenie innowacyjności i efektywności nauczania języka hiszpańskiego w dwóch szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Ostrowski.
W ramach realizowanego projektu, w czerwcu i wrześniu b.r., swoje kompetencje zawodowe będzie doskonalić jeszcze 32 nauczycieli języka angielskiego w Exeter, 20 nauczycieli języka niemieckiego w Berlinie i 2 nauczycieli języka francuskiego w Rouen.
Projekt przygotowany został przez pracowników Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Powiatu we współpracy z kadrą pedagogiczną szkół średnich. Jest przykładem własnego, opracowanego modelu doskonalenia zawodowego i rozwoju kadry pedagogicznej szkół średnich, opartym na programie Erasmus+. Taki model jest także dostępny dla okolicznych szkół podstawowych i średnich w Powiecie Ostrowskim.

zdjecie

Odwiedzin: 227