strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
26 lutego 2019 roku

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Zapraszamy na doroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczną się w piątek, 1 marca 2019 roku o godzinie 9:00.

W piątek, 1 marca 2019 roku w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny będą świętowane obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości organizują wspólnie Powiat Ostrowski i Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. Uczestnicy spotkają się o godzinie 9:00 przy budynku kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego.

Uroczystości rozpoczną się złożeniem kwiatów i zniczy pod tablicą na ścianie kościoła poświęconej „Pamięci dowódców i żołnierzy kontynuatorów Polskiego Państwa Podziemnego, żołnierzy wyklętych z Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej WARTA”, później uczestnicy udadzą się na ulicę Sienkiewicza, gdzie złożą kwiaty i znicze pod tablicą znajdującą się na budynku dawnej siedziby Milicji upamiętniającą „Pomordowanych, Więzionych i Prześladowanych w latach Terroru Stalinowskiego''. Kolejnym punktem będzie budynek przy ulicy Sienkiewicza 9, w którym powołano Sztab Dowodzenia W.P. Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej WARTA.

Odwiedzin: 61