strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Niełatwe zmagania z językiem niemieckim
4 marca 2019 roku

Niełatwe zmagania z językiem niemieckim

49 uczniów stanęło do rywalizacji w ramach Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in”, lecz do finału zakwalifikowało się jedynie 5 osób. To świadczy o bardzo wysokim poziomie odbywającego się od 15 lat konkursu.

XV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in” odbył się w środę, 27 lutego 2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym. W tegorocznej edycji rywalizowało 49 uczniów z  11 szkół z terenu Powiatu Ostrowskiego. Swoje reprezentacje miały: I LO, II LO, III LO, IV LO, LO Sióstr Salezjanek, LO Spółdzielni Oświatowej, Zespół Szkół Usługowych, Zespół Szkół Budowlano - Energetycznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.

zdjecie

Konkurs składał się z dwóch części. Na napisanie testu uczniowie mieli 50 minut.  Aby zakwalifikować się do części ustnej należało w części pisemnej zdobyć 80 % punktów możliwych do uzyskania. Ta sztuka udała się 5 osobom. Po części ustnej Komisja w składzie: Daria Wróblewska, Karolina Grędziak i Dariusz Spychalski, biorąc pod uwagę obie części konkursu, wyłoniła najlepszych z najlepszych.

I miejsce wywalczył Kacper Zarzecki z IV Liceum Ogólnokształcącego (nauczyciel przygotowujący - Maciej Brzykcy), II miejsce - Konrad Tetrzona z IV LO (nauczyciel przygotowujący - Małgorzata Jędroch), III miejsce - Daniel Konoplański z Zespołu Szkół Technicznych (nauczyciel przygotowujący - Anna Mrowińska), IV miejsce zajął Oliver Lewandowski z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek (nauczyciel przygotowujący - Katarzyna Młynarczyk-Płonka), V miejsce przypadło w udziale Katarzynie Janowicz z I Liceum Ogólnokształcącego (nauczyciel przygotowujący - Anna Przybył).

Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i podziękowania, natomiast laureaci atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców IV LO i Starostę Ostrowskiego Pawła Rajskiego, pod którego patronatem odbył się  konkurs. Gratulacje i nagrody uczestnicy konkursu odebrali z rąk Piotra Walkowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego.

Odwiedzin: 90