strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Dzień Kobiet z muzyką Edith Piaf
6 marca 2019 roku

Dzień Kobiet z muzyką Edith Piaf

„Przy miłości wszystko mało”... między innymi ten fragment piosenki Edith Piaf można było usłyszeć podczas koncertu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z koncertem wystąpiła Justyna Szafran, na co dzień występująca w Teatrze Muzycznym Capitol, swoim wokalem i interpretacją tekstów zafundowała wiele emocji a nawet wzruszeń.

zdjecie

Repertuar Edith Piaf znakomicie wykonuje Justyna Szafran, która swoją charyzmą, znakomitym głosem, aktorskim warsztatem na nowo przywołuje klimat francuskich kawiarenek tamtych czasów. Artystce akompaniował m.in.  Rafał Karasiewicz.

zdjecie

W atmosferze Dnia Kobiet, 2 marca 2019 r. w sali OCK przywołana została historia ikony francuskiej piosenki, losy jej tragicznej miłości i tajemniczego życia. To właśnie smutne dzieciństwo i młodość miały wpływ na niezwykłą wrażliwość artystki. Z pewnością bez tego nigdy nie powstałyby jej piękne utwory. W piosenkach Edith Piaf tkwiła niezwykła siła, przez co stały się one ponadczasowe. Jej życie obrosło już legendą i nie wiadomo, co wydarzyło się naprawdę, a co zostało wymyślone.

Przy okazji koncertu prowadzona była zbiórka pieniędzy przez Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt na rzecz bezdomnych zwierząt.

zdjecieDzięki ofiarności zaproszonych gości, przedstawiciele Stowarzyszenia zebrali do puszek ok. 2,4 tys. zł, które przeznaczone będą na bieżące potrzeby bezdomnych psów.

Zuzanna Jerzyk

Fot. Łukasz Bartczak

Odwiedzin: 67