strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Wiosenny pięciobój szkolny
13 marca 2019 roku

Wiosenny pięciobój szkolny

W czwartek 7 marca 2019 r., w IV LO odbyła się kolejna już edycja Interdyscyplinarnego Konkursu „Wiosenny pięciobój szkolny” pod honorowym patronatem Starosty Pawła Rajskiego. Czteroosobowe drużyny reprezentujące klasy gimnazjalne oraz klasy ósme szkół podstawowych rywalizowały w pięciu kolejno rozgrywanych dyscyplinach, obejmujących zarówno wiedzę teoretyczną jak i umiejętności praktyczne.

zdjecie

Goście IV LO najpierw rozwiązywali zadania z historii, związane tematycznie ze 100-leciem odzyskania Niepodległości przez Polskę. Drugą dyscypliną pięcioboju był konkurs wiedzy muzycznej, który po mistrzowsku poprowadził Nikodem Rubelek z klasy III a.  Następnie przedstawiciele poszczególnych reprezentacji uczestniczyli w dwóch równolegle rozgrywanych konkursach, strzeleckim i szachowym.

- Rywalizacja wyraźnie nabierała rumieńców, była zacięta, ale prawdziwie sportowa i na wysokim poziomie.- powiedzieli organizatorzy.

zdjecie

     W czasie krótkiej przerwy uczestnicy częstowali się pysznymi pączkami i wymieniali się wrażeniami z pobytu w Liceum. Wizyta uczniów klas gimnazjalnych i klas szkoły podstawowej stała się  doskonałą okazją do promocji IV LO. O ostatecznej kolejności miejsc zadecydowała piąta dyscyplina czyli konkurs wiedzy przyrodniczej, obejmujący pytania z zakresu chemii, biologii oraz geografii. Było dużo emocji, autentycznej radości i po prostu dobrej zabawy. Po podliczeniu wyników całego pięcioboju, okazało się, że zwycięzcą „Wiosennego pięcioboju szkolnego” została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 14 im. Powstańców Wielkopolskich, drugie miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej, a trzecie miejsce przypadło reprezentantom Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami, otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni medalami i upominkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców IV LO oraz Starostę Ostrowskiego.

Odwiedzin: 72