strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Miejska architektura zachwyca detalami
14 marca 2019 roku

Miejska architektura zachwyca detalami

Iwona Zielińska-Garbacz zaprasza na sentymentalny spacer po uliczkach naszego miasta. Dzięki swoim pracom, zaprezentowanym w Galerii Sztuki Współczesnej, znane wszystkim zakamarki miasta odkrywamy na nowo.

Autorka zachwyca się detalami mijanych na co dzień bram, sionek i kamienic, które nie przykuwają zazwyczaj uwagi przechodniów. Biorąc je na warsztat prezentuje rysunki wykonane piórkiem i ołówkiem. Dzięki nim odkrywamy na nowo piękne fasady, architektoniczne detale, łuki sklepień, zdobione gzymsy, balkony, okna, bryły budynków.

zdjecie

- Pokazuję architekturę- kierunków eklektyzm i secesja- która ocalała w naszym mieście. Mnie szczególnie inspirują ostrowskie bramy, niektóre zamknięte, niektóre otwarte, które niosą za sobą pewną tajemnicę. W pogoni codziennego życia nie mamy czasu żeby spojrzeć, zatrzymać się, nie zauważamy że w najbliższym otoczeniu otacza nas piękno. - powiedziała autorka prac.

zdjecie

Iwona Zielińska-Garbacz to ostrowianka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM w Poznaniu. Była przewodniczką wrażliwości wielu pokoleń młodzieży a obecnie seniorów pracując jako nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Jest autorką wystaw indywidualnych i uczestniczką wielu plenerów i wystaw zbiorowych a jej prace znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych.

zdjecie

Wernisaż odbył się  w piątek 8 marca 2019 godz. 19.oo. Prace można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Król. Jadwigi do końca marca.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 136