strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Orzeł Biznesu i VI Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości
1 kwietnia 2019 roku

Orzeł Biznesu i VI Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości

Biznes, warto wiedzieć więcej”, pod takim hasłem przewodnim odbyły się VI Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości w dniu 29 marca 2019 roku.

Kulminacyjnym puntem programu Targów było przyznanie Nagrody Izby Przemysłowo-Handlowej Południowej Wielkopolski - statuetki Orła Biznesu Powiatu Ostrowskiego, której patronem i fundatorem jest Starosta Ostrowski. W tym roku nagrodę otrzymało przedsiębiorstwo Mahle Behr sp. z o.o.

zdjecie

- Targi to nasze działania, które mają za zadanie integrować środowisko szkolne z biznesem, wzmacniać  relacje pomiędzy szkolnictwem technicznym a sektorem gospodarczym. Celem imprezy jest promocja lokalnego biznesu a także szkolnictwa zawodowego, uczymy uczniów funkcjonowania z przedsiębiorcami jako pracodawcami. Tworzymy ofertę, która pomoże naszym uczniom dobrze przygotować się do oczekiwań rynku pracy. - powiedziała dyrektor ZSE Beata Matuszczak.

W trakcie Targów podsumowano projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze, w którym pierwsze miejsce zdobyła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kotowiecku, drugie miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Na trzecim miejscu uplasowało się Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Nagrody główne zostały ufundowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz przez firmy biorące udział w projekcie: Mahle Behr sp. z o.o., SM Spedition, OVB w Ostrowie Wielkopolskim, OSM w Ostrowie Wielkopolskim oraz Media i Komunikacja sp. z o.o.

zdjecie

Przyznano również nagrody w  projekcie realizowanym przez grupę DGSC -  Grasz o staż. W tym roku staż w firmie DGCS wygrał Damian Banaszewski z klasy I tl/th.

Ważnym elementem imprezy było spotkanie przedsiębiorców z udziałem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adamem Abramowiczem, który zwrócił szczególną uwagę na sprawy, którymi obecnie się zajmuje.

W czasie Targów zwiedzający mieli okazję skorzystać ze szkoleń:

- Facebook dla biznesu. Jak zwiększyć widoczność firmy i zdobyć nowych klientów? – zorganizowane przez Grupę DGCS

- Design thinking w projektowaniu własnego biznesu oraz Wybieram świadomie – warsztat z zakresu doradztwa zawodowego i kariery - zorganizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu

- Światłowód – stabilny internet podstawą biznesu – szkolenie zorganizowane przez firmę PROMAX sp. j Z. Fórmanek-Okrój, W.Okrój

- Warsztat z zakresu ekonomii społecznej – zorganizowany przez Fundację im. Królowej Polski Św. Jadwigi

Dla zwiedzających zostały również zorganizowane atrakcje tj. gra targowa, organizowana przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, w której wygrać można było smartwatch- e oraz upominki ufundowane przez wystawców; konkurs na hasło promujące kolejną edycję targów, w którym nagrody główne ufundowało przedsiębiorstwo PROMAX oraz nagrody za wyróżnienia ufundowało przedsiębiorstwo WEST FROST. W tym roku zwyciężyło hasło zgłoszone przez uczennicę Marlenę Płokarz – „Odpowiedzialny biznes”.

zdjecie

Zwiedzający głosowali również na najatrakcyjniejsze stoisko Targów. Najwięcej głosów zdobyło stoisko TŻ Ostrovia. Puchar dla wystawcy, ufundowała Rada rodziców przy Zespole Szkół Ekonomicznych.

Odbył się również pokaz elektromobilności przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności w Warszawie oraz Salon Samochodowy Nissan Polody w Kaliszu. Przedsiębiorcy mieli okazję zasiąść za kółkiem samochodu elektrycznego.

- Dziękujemy zwiedzającym za liczne przybycie, a wystawcom i organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie atrakcji dla zwiedzających- powiedziała dyrektor Beata Matuszczak- dyrektor ZSE.

zdjecie

Organizatorami tegorocznych Targów był: Powiat Ostrowski, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSE, Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski, Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu przy wsparciu organu prowadzącego – Samorządu Województwa Wielkopolskiego, OVB Allfinanz Ostrów Wielkopolski, Grupa DGCS oraz VIXON Media. Tradycyjnie już honorowy patronat nad Targami Biznesu i Przedsiębiorczości objął Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 254