strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Jubileuszowy Wieczór dla duszy
4 kwietnia 2019 roku

Jubileuszowy Wieczór dla duszy

Uczta w niebie to tytuł „Wieczoru dla duszy”, który miał miejsce w Ostrowskim Centrum Kultury. Tegoroczny koncert był wyjątkowy, ponieważ został zorganizowany po raz dziesiąty. Podczas występu artystom towarzyszyła Koźmińska Orkiestra Dęta pod batutą Roberta Kaczorowskiego. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi.

zdjecie

Nie zawsze „Wieczory dla duszy” odbywały się na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. Wszystko rozpoczęło się w 2010 roku w małej sali Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Hasłem przewodnim pierwszego koncertu był tytuł jednego z tomików wierszy salezjanina Bruno Ferrero zatytułowany „Ważna róża”. Od tego czasu w każdym programie „Wieczoru dla duszy” pojawiają się opowiadania duchownego. W tym czasie w koncertach wzięło udział ponad pięćdziesięciu artystów – uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół ostrowskiej „dziewiątki” oraz Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”. O oprawę muzyczną zadbały: Krotoszyńska Orkiestra Dęta oraz Big Band Powiatu Ostrowskiego. Inicjatorem i reżyserem tych koncertów jest były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, obecnie Senator RP Łukasz Mikołajczyk.

Publiczność została zaproszona na wyjątkową ucztę, podczas której każde z krótkich opowiadań, niczym drogowskaz, pozwolił zatrzymać się na moment i znaleźć właściwy kierunek. Podczas jubileuszowego koncertu zabrzmiały klimatyczne melodie i piosenki wykonywane przez solistów oraz aranżacje przygotowane przez Koźmińską Orkiestrę Dętą. W koncercie wystąpili również tancerze, którzy ubogacili występ. W imieniu władz powiatu ostrowskiego podziękowanie za wsparcie finansowe realizowanego projektu odebrał wicestarosta ostrowski Roman Pacholczyk.

Odwiedzin: 114