strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Uczniowie z Powiatu Ostrowskiego wytypowani na sesję Sejmiku...
5 kwietnia 2019 roku

Uczniowie z Powiatu Ostrowskiego wytypowani na sesję Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

W ramach projektu Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego z tematem wiodącym „15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”.

Mamy reprezentantów z terenu Powiatu Ostrowskiego do Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Dwa zespoły dwuosobowe wyłonione zostały właśnie w wyniku konkursu. Uczniowie przedstawili swoje prace konkursowe przed komisją składająca się z 6 osób reprezentujących Powiat Ostrowski: samorządowców w tym Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego, radnych powiatowych oraz nauczycieli. Motywem przewodnim konkursu były „Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej na przykładzie Twojego Powiatu”. W rekrutacji brane pod uwagę były takie kryteria jak: staranność wykonania, poprawność merytoryczna, zgodność pracy z tematem, komunikatywność przekazu, pomysłowość, kreatywność i oryginalność.

zdjecie

Joanna Skoczylas i Łukasz Szukalski z I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. J. Kompały i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Angelika Mielcarek i Karol Zaleśny z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim przeszli do kolejnego etapu projektu o temacie wiodącym „15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”.

Rekrutacja odbyła się w 4 kwietnia 2019 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Do projektu zgłosiło się 7 zespołów uczniowskich ze szkół prowadzonych przez Powiat Ostrowski tj.: I LO, II LO, III LO, ZSE, ZST-E CKU, ZST oraz ZSP CKU w Przygodzicach.

zdjecie

Projekt powołany przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego ma na celu popularyzację wiedzy o organizacji samorządu terytorialnego, zapoznanie młodzieży szkolnej z zakresem działania, organizacją i zasadami funkcjonowania Samorządu Województwa Wielkopolskiego, rozwijanie zainteresowań kadry pedagogicznej szkół i młodzieży szkolnej działalnością Samorządu Województwa Wielkopolskiego, rozwijanie postaw obywatelskich młodzieży szkolnej.

Dwa wyłonione zespoły uczniowskie reprezentujące Powiat Ostrowski będą  10 maja 2019 roku brały udział w Sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

Wszyscy uczniowie otrzymali upominki od Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolski.

Odwiedzin: 100