strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Komputery dla zawodowców
8 kwietnia 2019 roku

Komputery dla zawodowców

Ponad 40 zestawów komputerowych przeznaczonych do nauki zawodu otrzymały trzy szkoły prowadzone przez Powiat Ostrowski. Symboliczne przekazanie odbyło się w piątek 5 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych.

zdjecie

Uroczystego przecięcia wstęgi w nowo wyposażonej pracowni dokonali Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Paweł Rajski Starosta Ostrowski oraz Przemysław Bluz przewodniczący Rady Rodziców.

Zestawy komputerowe zakupione zostały ze środków w  ramach projekt „Czas Zawodowców BIS  - zawodowa Wielkopolska’’. Został on uruchomiony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i będzie realizowany do końca 2022 roku przez samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Politechnikę Poznańską we współpracy z zainteresowanymi pracodawcami i szkołami kształcącymi zawodowo.

Przedmiotem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Wielkopolsce w aspekcie lepszego dostosowania kompetencji uczniów do potrzeb rynku pracy oraz podniesie kompetencji nauczycieli.

zdjecie

W ramach projekty doposażonych zostanie 46 szkół oraz 4 Wielkopolskie samorządowe Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego. Wśród nich znalazły się cztery placówki z Ostrowa, w tym trzy szkoły prowadzone przez Powiat Ostrowski oraz Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego (dawne studium medyczne).

Zespół Szkół Technicznych otrzymał 15 komputerów stacjonarnych wraz z monitorami i pakietem biurowym w ramach doposażenia pracowni aplikacji internetowych kształcących w zwodzie technik informatyk o wartości ok. 50 tys. zł.

zdjecie

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał 10 komputerów stacjonarnych wraz z monitorami i pakietem biurowym, 1 laptop w ramach doposażenia pracowni budowlanej kształcącej w zawodzie technik budownictwa o wartości ok. 40 tys. zł.

Zespół Szkół Ekonomicznych otrzymał 16 komputerów stacjonarnych wraz z monitorami i pakietem biurowym w ramach doposażenia pracowni gospodarki materiałowej kształcącej w zawodzie technik logistyk o wartości ok. 60 tys. zł.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 79