strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Elektronicy z Zespołu Szkół Technicznych w Wielkiej Brytanii
12 kwietnia 2019 roku

Elektronicy z Zespołu Szkół Technicznych w Wielkiej Brytanii

W dniu dzisiejszym, tj. 12.04.2019 r., grupa 10 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych kończy swoje staże zawodowe w angielskich firmach branży elektronicznej w Bristolu w Wielkiej Brytanii.

zdjecie

Staże zawodowe realizowane są w ramach projektu Powiatu Ostrowskiego pt. „Europejskie mobilności edukacyjne uczniów szkół  Powiatu Ostrowskiego”.Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, a współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

zdjecie

W projekcie uczestniczy łącznie 76 uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Dotychczas swoje staże zawodowe w roku 2018 ukończyło 20 uczniów w Wielkiej Brytanii (w zawodzie – Technik Elektronik i Technik Informatyk) i 6 uczniów w Niemczech (w zawodzie Technik Energetyki Ondawialnej). W roku 2019 w Wielkiej Brytanii swoje staże zawodwe ukończyło już 20 uczniów (w zawodzie Technik Informatyk i Technik Elektronik).

zdjecie

W maju 2019 roku swoją przygodę edukacyjną rozpocznie w Niemczech 20 uczniów, w zawodzie Technik Mechatronik i w Wielkiej Brytanii 10 uczniów szkoły, w zawodzie Technik Informatyk. Internacjonalizacja działalności oświatowej Zespołu Szkół Technicznych realizowana jest we współpracy z Referatem Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim. Dotychczasowe działania międzynarodowe szkoły, są możliwe dzięki pozyskanym środkom finansowych z programu Erasmus+ i Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

zdjecie

Odwiedzin: 247