strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Jubileuszowe XX Targi Rolno Ogrodnicze w Przygodzicach
29 kwietnia 2019 roku

Jubileuszowe XX Targi Rolno Ogrodnicze w Przygodzicach

Jak zawsze na Targach Rolno- Ogrodniczych były tłumy. Nawet nieco gorsza pogoda nie zniechęciła, ani wystawców ani kupujących. Jedna z największych tego typu imprez w regionie odbyła się tradycyjnie na terenach przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach w dniu 28 kwietnia 2019 r.

zdjecie

Drzewa, krzewy, kwiaty, maszyny, sprzęt rolniczy, środki do produkcji rolnej, pokaz pracy maszyn, pokaz zaprzęgów konnych oraz atrakcje dla najmłodszych- to wszystko już od 20 lat przyciąga tysiące zwiedzających. Uroczyste otwarcie tegorocznej imprezy z udziałem parlamentarzystów oraz władz powiatu i gminy miało miejsce o godzinie 11.00.

zdjecie

Imprezie przyświecało hasło „Wszystko dla środowiska, domu i ogrodu”. Swoje oferty zaprezentowało blisko 150 wystawców.

Tradycyjnie największym powodzeniem cieszyły się stoiska z roślinami ozdobnymi. Wiele osób wykorzystało okazję do zrobienia korzystnych zakupów do przydomowych ogródków. Posiadacze ogródków i działek mieli okazję do korzystnych zakupów, z kolei rolnicy zapoznali się z najnowszymi trendami i technologiami.

Organizatorzy rozstrzygnęli konkursy na najlepszy produkt i na najlepsze stoisko. Komisja oceniła produkty biorąc pod uwagę zgodnie z regulaminem: innowacyjność rozwiązań technologicznych, użyteczność produktu,  przedstawione uzasadnienie załączone opinie, certyfikaty, świadectwa, ekspertyzy itp.,  forma promocji produktu.  Przyznanych zostało pięć wyróżnień w formie statuetek dla – ciągnika M7 ( Firma Polsad), systemu fotowoltaiki ( firma Ozeexpert), pługu obrotowego ( firma Agrisar), kosiarki samojezdnejx350 R (Agroefekt), sera pleśniowego skalmierzyckiego (Lazur).

zdjecie 

Komisja oceniła stoiska biorąc pod uwagę wystrój, estetykę i aranżację, przygotowanie materiałów i folderów reklamowych,  sposób prezentacji oferty na stoisku, zaangażowanie firmy i pracowników w prezentację. Przyznane zostały trzy nagrody w formie pucharów i cztery wyróżnienia w formie statuetek. Nagrodzone stoiska to:   FIRMA DEFRO, FIRMA ROLSERWIS,  FIRMA AGRISAR, FIRMA POLSAD,  FIRMA ZETOR, FIRMA PIAST, FIRMA AGRO-EFEKT.  W skład komisji oceniającej wchodzi Dariusz Sosiński - KOMISARZ TARGÓW  – przewodniczący, Lidia Jakubiak – przedstawiciel Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego, Tomasz Guliński – Dyrektor ZSP CKU w Przygodzicach.

zdjecie

Z okazji XX edycji targów organizatorzy przyznali statuetki dla wystawców najdłużej uczestniczących w imprezie: Marek Śliwiński – przetwórstwo mięsne z Ostrowa Wielkopolskiego, Bogdan Nowiński – ogrodnictwo „Iglak” z Odolanowa, Piotr Doczekalski – ogrodnictwo „Różyczka” z Pleszewa, Bogdan Orzępowski – ogrodnictwo z Łodzi, Jerzy Kloński – ogrodnictwo z Rososzycy.

zdjecie

Partnerami imprezy jest Powiat Ostrowski oraz Gmina Przygodzice, w tym roku także WIR- Wielkopolska Izba Rolnicza. Piotr Walkowski – prezes-  wręczył na scenie medale osobom związanym od lat z organizacją Targów w Przygodzicach.

zdjecie 

Dodatkową atrakcją dla targowych gości były występy: bandu jazzowego, zespołów ludowych i solistki. Organizatorami są: Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.  

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 188