strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Noworodki w dobrych rękach- Regionalna Konferencja Neonatologiczna
24 maja 2019 roku

Noworodki w dobrych rękach- Regionalna Konferencja Neonatologiczna

XI Regionalna Konferencja Neonatologiczna odbywa się dzisiaj w Ostrowie Wielkopolskim. Lekarze z całego regionu, na co dzień zajmujący się noworodkami, biorą udział w serii wykładów, warsztatów i spotkań.

zdjecie

Wiedzę z dziedziny medycyny zajmującej się schorzeniami, wadami wrodzonymi oraz prawidłowym rozwojem dzieci w okresie noworodkowym pogłębiało dzisiaj wielu lekarzy specjalistów z całego regionu. Gości przywitał dyrektor ostrowskiego szpitala dr Dariusz Bierła oraz kierownik Oddziału Neonatologii im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ostrowskim szpitalu dr Katarzyna Bierła. Otwarcia XI Regionalnej Konferencji dokonał prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dr n. med. Artur de Rosier. Kolejno profesorowie dzielili się swoją wiedzą z zaproszonymi gośćmi. Wykład inauguracyjny „Blaski i cienie opieki perinatalnej w Polsce” wygłosiła prof. dr hab. n. med. Ewa Helwich. - Jest nas, neonatologów, za mało. Chcielibyśmy aby młodsi koledzy decydowali się na tę specjalność. To ważne, bo w naszych rękach jest ogromna odpowiedzialność. To od nas zależy czy dziecko przeżyje. Przekazywanie najnowszej wiedzy naukowej jest niezwykle istotne – powiedziała.

zdjecie

Ze swoim wykładem wystąpił także prof. dr hab. n. med. Jerzy Szczapa- konsultant ostrowskiego oddziału, mówiąc o zakażeniach skóry w okresie noworodkowym. W sumie przewidziano 26 wystąpień: wykładów lub prezentacji będących kompendium wiedzy niezbędnej do tak wymagającej pracy. Odbędą się także warsztaty praktyczne z zakresu m.in. stosowania odpowiednich preparatów, czy np. ogrzewania gazów oddechowych.

zdjecie

Organizatorami konferencji są Wielkopolska Izba Lekarska i ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim. Objęta jest Patronatem Honorowym Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dr n. med. Artura de Rosier oraz Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 175