strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
XIX Zlot Dzieci I Młodzieży Powiatu Ostrowskiego
23 maja 2019 roku

XIX Zlot Dzieci I Młodzieży Powiatu Ostrowskiego

Tegoroczny Zlot odbył się 18 maja a jego meta zlokalizowana była przy sali wiejskiej w Górznie. Organizatorami rajdu byli Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, Komisja Młodzieżowa, Klub Turystyki Kolarskiej „Bicykl” i Grupa Geocaching Ostrów Wielkopolski.

zdjecie

W rajdzie uczestniczyło ok. 100 osób. Turyści po pokonaniu tras pieszych i rowerowych mieli możliwość ciekawego spędzenia czasu po dotarciu do Górzna. Mogli zwiedzić kościół oraz pałac, gdzie czekali na nich przewodnicy PTTK i opowiadali o tych zabytkowych obiektach. Przy sali wiejskiej strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z  Biniewa i Sobótki pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak przebiega gaszenie pożaru. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. J. Lipskiego w Szczurach zaprezentowały program artystyczny.

zdjecie

Oprócz tego można było wziąć udział w konkursie recytatorskim o tematyce przyrodniczej i konkursie krajoznawczym na temat Powiatu Ostrowskiego. Na zwycięzców czekały nagrody oraz materiały promocyjne.Wszyscy uczestnicy Zlotu otrzymali drożdżówki, wafle i napoje. W biurze Zlotu był  pamiątkowy stempel rajdowy, książeczki do dokumentowania przebytych tras, w których turyści mogli otrzymać potwierdzenie punktów na odznaki turystyki pieszej, rowerowej oraz odznaki regionalnej „Ostrószko”. Dla wszystkich drużyn przygotowane były dyplomy uczestnictwa a dla poszczególnych turystów plakietki rajdowe.

Po podsumowaniu Zlotu turyści z trasy pieszej zostali odwiezieni do Ostrowa wynajętym specjalnie autokarem.

Rajd współfinansowany był ze środków Powiatu Ostrowskiego.

Odwiedzin: 41