strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Bieg kadeta
7 czerwca 2019 roku

Bieg kadeta

Kolejna edycja Biegu Kadeta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach za nami. W tym roku przy upalnej pogodzie i zupełnie nowej trasie biegu, konkurencja odbywała się na sześciokilometrowej pięknej trasie pomiędzy stawami Doliny Baryczy.

zdjecie

Do zawodów zgłosiło się 8 patroli, które podczas biegu miały „utrudniane życie” poprzez ćwiczenia lub zadania bojowe czekające na punktach kontrolnych.

Zaraz po starcie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi z broni ASG na punkcie, który prowadził Tomasz Marciniak. Kolejnym punktem był egzamin z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym składany przed Jerzym Lisiakiem, następnie na punkcie prowadzonym przez Elżbietę |Olejniczak musieli wykazać się znajomością mapy oraz pracy z busolą.

zdjecie

Kolejnym sprawdzianem były rzuty piłkami lekarskimi na odległość Marcina Zielińskiego, a po dobiegnięciu na punkt prowadzony przez Mariusza Furmaniaka, kadeci musieli wykazać się umiejętnością rzutu granatem. Następnym punktem, było ćwiczenie w posługiwaniu się przeciwchemiczną odzieżą ochronną, który prowadził płk Jerzy Seleta.

W drodze powrotnej kadeci transportowali skrzynie z amunicją i granatami, czołgając się pod zasiekami, a życie „umilał” im wodospad z wodnej kurtyny, więc nikomu nie uszedł dziś ten dzień na sucho, tą „atrakcją” zajmował się Tomek Adamczyk.

zdjecie

Tuż przed metą, patrole musiały jeszcze zaliczyć strzelanie w szkolnej strzelnicy, prowadzone przez pana inspektora Andrzeja Sobczaka.Po podsumowaniu, w sekretariacie prowadzonym przez Łukasza Jezierskiego, ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco: Diabełki Piaseckiego, Szopy Ewy, Wifonki, Wariaty Cypisa, Niezwyciężeni, Bezcenny Patrol, Aniołki Piaseckiego, Fioletki.

zdjecie

W biegu udział wzięło ponad 60 uczniów z klas mundurowych a także rolniczych.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 74